filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Sputnik
2008
http://www.sputnikfestiwal.pl/
Sputnik - Festiwal Filmów Rosyjskich
Data wręczenia nagród:
14 listopada
Sputnik - Nagroda Publiczności
I miejsce
wygrane
Podróż ze zwierzętami domowymi
(2007)
Vera Storozheva
II miejsce
wygrane
Dwunastu
(2007)
Nikita Michałkow
Młody Czeczen zabija ojczyma. O jego losie decyduje dwunastu przysięgłych.
III miejsce
wygrane
Okrucieństwo
(2007)
Marina Lyubakova
IV miejsce
wygrane
Słowo jak głaz
(2007)
Aleksey Mizgirev
Anton po odbyciu służby wojskowej, przybywa do Moskwy i podejmuje walkę ze skorumpowanymi policjantami.
V miejsce
wygrane
Shultes
(2008)
Bakur Bakuradze
Sekcja 'Dokumenty'
Udział w sekcji
nominacje
Rok
(1988)
Aleksiej Uczitiel
Sekcja 'Kino nieme'
Udział w sekcji
nominacje
Matka
(1926)
Wsiewołod Pudowkin
Pancernik Potiomkin
(1925)
Siergiej Eisenstein
Stieńka Razin
(1908)
Vladimir Romashkov
Sekcja 'Perły kina rosyjskiego'
Udział w sekcji
nominacje
Afonia
(1975)
Georgi Daneliya
Aleksander Newski
(1938)
Siergiej Eisenstein
,
Dmitri Vasilyev
Andriej Rublow
(1966)
Andriej Tarkowski
Anna Karenina
(1967)
Aleksandr Zarkhi
Assa
(1987)
Sergey Solovev
Ballada o żołnierzu
(1959)
Grigorij Czuchraj
Białe słońce pustyni
(1969)
Vladimir Motyl
Bracia Karamazow
(1968)
Mikhail Ulyanov
,
Ivan Pyrev
,
Kirill Lavrov
Czterdziesty pierwszy
(1956)
Grigorij Czuchraj
Dni zaćmienia
(1988)
Aleksander Sokurow
Dworzec białoruski
(1971)
Andrey Smirnov
Dworzec dla dwojga
(1982)
Eldar Riazanow
Dzieci Leningradu
(1980)
Damir Salimov
Dziecko wojny
(1962)
Andriej Tarkowski
Dziewięć dni jednego roku
(1962)
Michaił Romm
Goniec
(1986)
Karen Szachnazarow
Hamlet
(1964)
Grigorij Kozincew
Idź i patrz
(1985)
Elem Klimow
Igła
(1988)
Rashid Nugmanov
Kalina czerwona
(1973)
Vasiliy Shukshin
Krótkie spotkania
(1967)
Kira Muratova
Lecą żurawie
(1957)
Michaił Kałatozow
Lenin w październiku
(1937)
Michaił Romm
,
Dmitri Vasilyev
Los człowieka
(1959)
Sergey Bondarchuk
Łzy płynęły
(1982)
Georgi Daneliya
Mała Wiera
(1988)
Vasili Pichul
Matka
(1926)
Wsiewołod Pudowkin
Miłość i gołębie
(1984)
Vladimir Menshov
Moskwa nie wierzy łzom
(1979)
Vladimir Menshov
Ofiarowanie
(1986)
Andriej Tarkowski
Okrucieństwo
(2007)
Marina Lyubakova
Plumbum, czyli niebezpieczna gra
(1986)
Vadim Abdrashitov
Pokój przychodzącemu na świat
(1961)
Vladimir Naumov
,
Aleksandr Alov
Pokuta
(1984)
Tengiz Abuladze
Samobójca
(1990)
Walerij Pendrakowski
Samolot w płomieniach
(1980)
Aleksandr Mitta
Samotna
(1966)
Łarisa Szepitko
Samotny głos człowieka
(1987)
Aleksander Sokurow
Solaris
(1972)
Andriej Tarkowski
Stalker
(1979)
Andriej Tarkowski
Stworzył nas jazz
(1984)
Karen Szachnazarow
Syberiada
(1979)
Andriej Konczałowski
Szczęśliwego Nowego Roku
(1975)
Eldar Riazanow
Świat się śmieje
(1934)
Grigoriy Aleksandrov
Temat
(1979)
Gleb Panfilov
Wesoły jarmark
(1949)
Ivan Pyrev
Wiatr w żaglach
(1977)
Stanislav Govorukhin
Wołga, Wołga
(1938)
Grigoriy Aleksandrov
Wujaszek Wania
(1970)
Andriej Konczałowski
Wyznanie miłości
(1977)
Ilya Averbakh
Sekcja 'Rosja - Polska Nowe spojrzenie'
Udział w sekcji
nominacje
52 procent
(2006)
Rafał Skalski
Moskiewska żona
(2005)
Barbara Białowąs
Nasiona
(2005)
Wojciech Kasperski
Pierwszy dzień
(2007)
Marcin Sauter
Stan nieważkości
(1994)
Maciej Drygas
Sekcja 'Rosja na obcasach'
Udział w sekcji
nominacje
Dworzec dla dwojga
(1982)
Eldar Riazanow
Euforia
(2006)
Iwan Wyrypajew
Mała Wiera
(1988)
Vasili Pichul
Moskiewska żona
(2005)
Barbara Białowąs
Moskwa nie wierzy łzom
(1979)
Vladimir Menshov
Podróż ze zwierzętami domowymi
(2007)
Vera Storozheva
Przebojowa dziewczyna
(1987)
Aleksei Korenev
Uciekinierki
(2007)
Yusup Razykov
Wesoły jarmark
(1949)
Ivan Pyrev
Wygnanie
(2007)
Andriej Zwiagincew
Wyróżnieni w roku 2008
Okrucieństwo
(
1/2
)
Podróż ze zwierzętami domowymi
(
1/2
)
Dwunastu
(
1/1
)
Słowo jak głaz
(
1/1
)
Shultes
(
1/1
)
Moskwa nie wierzy łzom
(
0/2
)
Dworzec dla dwojga
(
0/2
)
Wesoły jarmark
(
0/2
)
Matka
(
0/2
)
Mała Wiera
(
0/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.