PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=377551}

Salad Fingers

7,8 5 329
ocen
7,8 10 1 5329
Salad Fingers
powrót do forum serialu Salad Fingers

pycha!!!

ocenił(a) serial na 9

groza, groteska, absurdalny, czarny humor i klimat wręcz Lynchowski. to trzeba zobaczyć na własne oczy. oglądanie tej animacji uzależnia. z każdym kolejnym obejrzeniem odcinków tej serii jestem w niej coraz bardziej zakochany.

Caligula

Zdecydowanie zgadzam się, każdy następny trochę cięższy - odcinki 7 i 8 najmroczniejsze i dające najwięcej domyślenia. Świetna, klimatyczna muzyka.

Szkoda, że tak mało znany, bo to naprawdę arcydzieło animacji.

ahcynk

Zapomniałam jeszcze dodać, że oglądam kolejny cykl animacji "Burnt face man" - niestety w ogóle nie umywa się do Salad Fingers. Tamten superbohater to chyba jakaś odświeżona wersja Johnny'ego Bravo ;|

ocenił(a) serial na 9
ahcynk

rzeczywiście, "Burnt Face Man" to już nie to samo, ale widać przynajmniej wyrażnie że w tym przypadku David Firth po prostu poszedł w kierunku totalnej zgrywy- to po prostu inna konwencja. za to gorąco polecam "Spoilsbury Toast Boy" tegoż samego twórcy- to kolejna perełka, którą trzeba zobaczyć na własne oczy. palce lizać! zachwyca właściwie w równym stopniu co "salad fingers". pozdr.

Caligula

nie zgadzam się. "Spoilsbury Toast Boy" jest jak dla mnie mocniejsze i lepsze.:)

ocenił(a) serial na 10
dKc

I like rusty spoons.. I like to touch them.. ;D
Wyśmienite.

użytkownik usunięty
Caligula

Jeszcze jedno-odcinkowa animacja "Milkman", hardkor.

"Somewhere over the Rainbow" = kontrast: Salad - Judy Garland. ^^

ahcynk

Być może mało znany u nas, ale jak to można wyczytać na angielskiej wikipedii - "San Francisco Chronicle zrankingował go w "top 10" fenomenów kultury pop tamtego roku." (2005 rok) Co do muzyki to zgodzę się - Boards of Canada i Aphex Twin to nie lada gratka, jeżeli chodzi o ogólną historię muzyki! :) Firth ma gust i talent tworząc większość samemu...Trzeba naprawdę obejrzeć to nie raz, aby zrozumieć inwencję...Na granicy szaleństwa i bardzo często powierzchownie traktowanej i wygłaszanej "normalności", radości i smutku, życia i śmierci!

ocenił(a) serial na 10
LukeInside

Polecam A BLACK AND WHITE CARTOON ABOUT ROOF TILING jak dla mnie najlepsza spuścizna davida ;))

Caligula

To jest tak chore, że nawet chorsze od Charliego... chorsze od Milkmana... Ale nadal mocne :D

ocenił(a) serial na 7
masquerade__

Z tym zielonym kolesiem jest coś nie tak - ma schizy i dziwaczne, powiedzmy 'nietypowe' upodobania - i właśnie dlatego lubię tę animację ^^

ocenił(a) serial na 9
shika9

...możliwe, że to dlatego, że ten zielony koleś i jego świat to obraz chorego psychicznie człowieka...

ocenił(a) serial na 7
Sheisha

...to też prawdopodobne, bo ten David Firth wygląda, jakby miał niezłego świra.. (uważajcie to za komplement ^^) --> bo dzięki temu możemy oglądać te jego chore bajeczki x)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones